آیا لجبازی کودک شما یک اختلال است؟ 22 ص

مطالب دیگر:
تحقیق درباره ی رابطه بین تنوع اجتماعی و گیاهان غیر بومیتحقیق درباره ی رابطه عزت نفس وپيشرفت تحصيلي دانش آموزان دختر 15 تا 18 سالتحقیق درباره ی رابطه ميان تعهد حرفه اي و سازمانيپاورپوینت درباره ی تاریخ طب پاورپوینت درباره ی تاریخچه جوشکاریپاورپوینت درباره ی تبلیغات اینترنتی و تاثیرات آنپاورپوینت در باره ی تخصيص منابعپاورپوینت درباره ی تدوین استراتژی های مدیریت منابع انسانیپاورپوینت درباره ی تسعير ارز و استاندارد حسابداري شماره پاورپوینت درباره ی سلامت وبيماريپاورپوینت در باره ی تغذیه در زنان 60- 45 سال سالمپاورپوینت در باره ی تغذیه گیاهان زراعیپاورپوینت درباره ی تغذيه در سنين بلوغ ونوجوانیپاورپوینت درباره ی توزیع و نگهداری دارو(سیاست ها و روش هاپاورپوینت در باره ی تئوری های مدیریتتحقیق درباره ی راههای رسیدن به آرامش روانی ازنگاه قرآنتحقیق درباره ی رشداجتماعی وهویت نوجوانتحقیق درباره ی رفتار اجتماعی تحقیق درباره ی صنعت رنگ سازیتحقیق درباره ی کارگاه رنگ کاریتحقیق درباره ی روابط بين انتقال هيدروليك پوسته‌هاي سطح و مديريت خاك در يك ‌هاپلودالف تحقیق درباره ی روانشناسی فیزیولوژیک تحقیق درباره ی روانشناسي و شخصیتتحقیق درباره ی روش صنعتی تولید لواشک وآلوچه فرآوری شدهتحقیق درباره ی روش هاي خوراك دهي گاو شيري

در حال حاظر فایل کامل و برتر با عنوان آیا لجبازی کودک شما یک اختلال است؟ 22 ص آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.
کلمات کلیدی فایل:

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود

فرمت فایل: ورد - Word


کتاب سبز - قابل ویرایش )تعداد صفحه : 23
مبحث مطلب: آیا لجبازی کودک شما یک اختلال است؟ با شروع فصل پاییز کم‌کم هوا خنک و خنک‌تر می‌شود و با غروب آفتاب سرمای ملایمی بر فضا حاکم. مریم، دختر کوچولوی پنج‌ساله‌ای است که قرار است در یکی از شامگاه‌های سرد پاییزی با مادرش برای خرید به خیابان برود. کشوی لباسش را باز می‌کند و پیراهن صورتی‌اش را بیرون می‌آورد تا بپوشد. اما مادر با او مخالفت می‌کند و می‌گوید: «هوا سرد است». مریم جواب می‌دهد: «نه من سردم نمی‌شود.» پایان این ماجرا به اصرار پرخاش و گریه مریم و عصبانیت مادر ختم می‌شود. تقریبا در بسیاری از موارد چنین مشکلاتی بین مریم و مادرش به وجود می‌آیند و مادر مریم از لجبازی او سخت نگران و ناراحت است. اما چرا مریم لجباز است؟لجبازی در حدود سنین سه تا شش سالگی بروز می‌کند و از ویژگی‌های رشدی بچه‌ها محسوب شده و اختلال نیست. «پریستینه آرزومانیان» روانشناس بالینی می‌گوید: «این ویژگی رشدی همزمان با شکل‌گیری من در کودک به وجود می‌آید و به مرور زمان در سنین بعدی کمرنگ‌تر خواهد شد. کودک در این سنین شروع به کشف خود و محیط پیرامون می‌کند.» «عاطفه فردوسی‌پور» روانشناس تربیتی هم در این مورد می‌گوید: «حدود سنی ۳ تا ۶ سالگی کودک را دوره پیش عملیاتی می‌نامند. توجه کودک در این مرحله فقط به خودش است و به دلیل ظرفیت‌شناختی محدود قادر نیست خودش را جای دیگران بگذارد. در واقع لجبازی برچسبی است که دیگران به کودک می‌زنند و ناشی از عدم تحول شناختی اوست.» آنچه ما تحت عنوان لجبازی کودکان می‌شناسیم عبارت است از نافرمانی کودک از دستورات پدر و مادر، بی‌نظمی و... دکتر «راشل بارلی»، نویسنده کتاب «کودک لجوج شما» و «هشت مرحله برای رفتار بهتر»،‌ اظهار می‌کند: «کودکان در این سنین سرسختانه نسبت به آنچه می‌خواهند اصرار می‌کنند. اما والدین باید بدانند که اگرچه کودکشان سرسختی می‌کند و موجب ناراحتی آنها می‌شود اما او آماده تغییر عقیدهقسمتی از محتوی متن پروژه میباشد که به صورت نمونه ، بعد از پرداخت آنلاین در جزوه باز آنی فایل را دانلود نمایید .
« پرداخت آنلاین و دانلود در قسمت پایین »

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود